19. Leden 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co v poslední době rozhořčilo občany · Kategorie: Nezařazené

      Opoziční členové Zastupitelstva obce Jindřichov se dostávají dnes a denně do situace, kdy se nedozvědí nic, co se na obci připravuje nebo co se už i v obci realizuje. A jak potom mají na dotazy občanů odpovídat?

      Jedním z výmyslů vedení obce bylo od měsíce září 2016 zrušení placení záloh za vodné a stočné s tím, že po vyúčtování záloh ke 30. 9. 2016 byla provedena fakturace podle stavů (vodoměry, paušály) ke 31. 12. 2016 a dále se bude fakturovat občanům dle stavů k 30. 6. a k 31. 12. příslušného kalendářního roku. Toto opatření však může vyvolat případné dluhy za vodné a stočné.

       Další z nepovedených věcí je skutečnost, že se do SIPA na měsíc leden 2017 nedostaly platby za likvidaci komunálního odpadu. A když se na ten problém někdo náhodou zeptá místostarostky obce, tak ta se vyjádří: „V březnu to bude v SIPU třikrát a to je jen nějakých dvacet nebo čtyřicet korun“.

Tato paní nemá vůbec ponětí, jaká je měsíční částka za komunální odpad pro občana a nejhorší na tom je skutečnost, že Obecně závaznou vyhlášku č. 4/2015, o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů sama vypracovala. Vůbec jí však nedochází, jaký problém to může občanům způsobit s nastavenými limity platby přes SIPO z účtů.

      Nestálo by za to už konečně taková opatření (nedopatření) včas zveřejňovat na webových stránkách obce i na informačním kanálu kabelové televize? Ale to bychom asi chtěli mnoho po těch, kteří s tím mají co do činění. Je to jen další důkaz jejich “kvalitní“ práce. A opět se potvrdilo, že čím méně toho opoziční členové zastupitelstva obce vědí, tím je to pro tandem starosta a místostarostka a možná i jejich koaliční přívržence jednodušší.

Kozák Josef