03. Květen 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Informace o úplné uzavírce silnice č. I/44 přes Červenohorské sedlo · Kategorie: Výbor OCR Zastupitelstva obce Jindřichov

megafon     Výbor pro cestovní ruch a služby Zastupitelstva obce Jindřichov (Jaroslav Šimek, Dana Dobiášová, Josef Kozák) tímto informuje občany, že rekonstrukce silnice I. třídy číslo 44 označovaná též "I/44 Červenohorské sedlo – jih", započatá na podzim roku 2014 s pokračováním v roce 2017 se projeví úplnou uzavírkou rekonstruovaného úseku v období 3. 5. 2017 – 9. 6. 2017.

     Po dobu uzavírky budou muset auta mezi Šumperkem a Jeseníkem jezdit po objízdných trasách. Kratší objízdná trasa vede přes Hanušovice, Jindřichov, Ramzovou a Lipovou Lázně. Z a do Velkých Losin bude možné jezdit přes Pusté Žibřidovice. Kamiony vyšší než 3,9 metru budou muset jet 94 kilometrů dlouhou trasou přes Bruntál, Nové Heřmínovy a Vrbno pod Pradědem.

    Uzavírka přinese pro cestující také i výhody. Spojení mezi Jindřichovem a Šumperkem se zlepší, neboť v Jindřichově budou zastavovat autobusy, které jedou z Jeseníku do Brna nebo opačně. Zastavovat zde budou také autobusy, které jedou ze Šumperka do Jeseníku a opačně. Doporučujeme cestujícím si vyhledat spoje na portálu IDOS.

     Uzavírka se v Jindřichově a v Pustých Žibřidovicích projeví zvýšeným provozem na silnicích. Prosíme, dbejte zvýšené bezpečnosti při pohybu na silnicích po dobu uzavírky.

 

Výbor pro cestovní ruch a služby