28. Červenec 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Obdržená odpověď na podané připomínky k návrhu železničního jízdního řádu · Kategorie: Výbor OCR Zastupitelstva obce Jindřichov

      Vážení občané,

jak jsme v našem posledním příspěvku s názvem Návrh železničního jízdního řádu pro období od 10.12.2017 do 8.12.2018 k připomínkování“ slíbili zveřejnit obdrženou odpověď od Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) na námi zaslaný Zápis č. 1/2017 z jednání Výboru pro cestovní ruch a služby Zastupitelstva obce Jindřichov, dnes tak činíme. V pátek 28. 7. 2017 došla elektronickou poštou níže uvedená odpověď (červený text):   

     Dobrý den pane Kozáku,

k bodům jednání zaslaným dne 10. 7. 2017 sdělujeme následující.

     V jízdním řádu 2018 se mírně mění časové polohy vlaků z důvodu využití dokončených revitalizačních prací na trati. Důsledkem je především zkrácení jízdních dob spěšných vlaků do Jeseníku.

     Vlak Os 3615 bude od prosincové změny prodloužen v úseku Hanušovice – Lipová Lázně, ale o četnosti jízdy ještě jednáme s dopravcem.

Zastavení vlaku Sp 1702 na zastávce Nové Losiny není možné z důvodu zkrácení jízdních dob spěšných vlaků a následné nutnosti stihnout křižování spěšných vlaků v Hanušovicích a v Jeseníku.

     Děkujeme za Váš zájem o veřejnou dopravu.

     S pozdravem

Ing. Jiří POSPÍŠIL, Ph.D.

odbor dopravy a dopravních systémů

specialista v dopravě drážní systémy

Výbor pro cestovní ruch a služby