31. Červenec 2015 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podivné rozhodnutí o ukončení činnosti Jindřichovské obchodní, s.r.o. · Kategorie: Jindřichovská obchodní, s.r.o.

megafonProvozování vodovodů a kanalizací v obci bylo v minulosti rozděleno tak, že něco bylo v majetku obce a něco v majetku Šumperské provozní vodohospodářské společnosti, a.s. (ŠPVS). Zastupitelstvo obce v minulosti odsouhlasilo, že obec bude jediným vlastníkem a taky provozovatelem všech vodovodů a kanalizací v obci, což vyžadovalo majetkové převedení vodovodů a kanalizací z majetku ŠPVS na obec. Rozhodnutí o povolení k provozování vydal Obci Jindřichov Krajský úřad Olomouckého kraje s odpovědnou osobou Josefem Kozákem.

     Společnost Jindřichovská obchodní, s.r.o., která je sto procenty vlastněna Obcí Jindřichov, byla z rozhodnutí zastupitelstva obce založena v roce 2004. Jednateli se stali v té době starostka a místostarosta obce. Založení společnosti bylo za účelem snížení cen za poskytované služby občanům. Obec, jako taková, určité služby sice provozovat mohla, ale nemožnost odpočtu DPH by služby prodražila.

Číst dále »